Program

08:00 - 09:00

Registrace, networking, snídaně

09:00 - 11:00

BLOK A: Aktuální trendy v nákupu

Moderuje
Tereza Ordóñez, Blue Events

Nákup jako motor tvorby hodnot

Andrea Lazukić, Senior Consultant, Kearney

V současném narušeném podnikatelském prostředí by dobře promazané stroje pro nákup měly fungovat jako motory růstu – zvyšovat odolnost dodavatelů, udržitelnost a podporovat inovace. Více než kdy jindy se nákup musí zaměřit na rychlost, kvalitu, efektivitu a lidi využívající nové technologie a digitální / AI nástroje. Seznamte se blíže s mezinárodními trendy v nákupu prostřednictvím výstupů globálního průzkumu, na který odpovídali přední CPO a manažeři nákupu v celé Evropě.

AI v komplexním světě nákupu

Josef Holý, odborník na umělou inteligenci a spoluautor podcastu Kanárci v síti

Prostředí nákupních procesů se potýká se stále větší komplexitou dat. O tom, jak konkrétně může umělá inteligence pomoci vyznat se v něm a koho v práci nenahradí, promluví odborník na AI a spoluautor podcastu Kanárci v síti, ve kterém se věnuje tématu digitálních manipulací, výpočetní propagandy a dezinformací.

Digitalizace a řízení změny v nákupu

Martina Balounová, Direct Procurement, Novartis

V příspěvku se seznámíte s tím, co hledání efektivity pomocí digitalizace obnáší a na jaké výzvy se připravit. Zaměříme se také na vztah s obchodními partnery a dalšími stakeholdery, kterých se digitalizace dotýká.

BEC: Jak zaplatit za nic

Martin Haller, CEO, Patron IT

Setkali jsme se už s řadou firem, které zaplatily od statisíců až po miliony za dodané služby, avšak na špatný účet. Proč se to stalo? Jak se někdo dokázal nabourat do e-mailu? Byla to chyba dodavatele nebo odběratele? Jak to, že si toho nikdo nevšiml? Kdo tomu dokáže nejlépe zabránit? Přednáška o našich zkušenostech z praxe s Business E-mail Compromise (BEC) útoky.

Jak a proč správně odbourávat stres

Petr Matoušek, psycholog a sociolog, Institut Origanum

Nákupčí čelí denně řadě potenciálních stresových faktorů ať pochází zevnitř firmy nebo ze strany dodavatelů. Jakým způsobem lze zdravě zvládnout stres? Stres v práci ovlivňuje i další oblasti života – osobní a rodinnou. Lze udržet pracovní stres mimo rodinnou a osobní sféru?  Jaké jsou techniky pro bezpečné odbourávání stresu?  Odpovědi najdete v příspěvku odborníka.

11:00 - 11:30

Přestávka na kávu

11:30 - 13:15

BLOK B: Nové výzvy i tradiční témata nákupu

Moderuje
Tereza Ordóñez, Blue Events

Role nákupu při dekarbonizaci českého průmyslu

Pavel Zedníček, výkonný ředitel, INCIEN

Zatímco diskuze ohledně snižování emisí v České republice se primárně zaměřuje na energetiku, role efektivního nakládání s energeticky náročnými materiály (ocel, cement, plasty, hliník atp.) bývá spíše opomíjena. Seznamte se s výsledky studie INCIEN, která se zabývá potenciálem cirkulární ekonomiky pro dekarbonizaci průmyslu a zjistěte, jak jej využít v nákupu.

Inkluze a diverzita jako příležitost pro budování nákupních týmů

Dominik Prokeš, Procurement Manager, Heineken Česká republika
Lucie Dostálová, Strategic Business Partner EMEA, Eurowag

Trh práce je velice dynamický a k tomu se do pracovního procesu zařazují nejen mileniálové, ale i generace Z. Jak se liší očekávání zaměstnavatele u různých skupin uchazečů? Jak přistupovat k vytváření vysoce výkonných týmů ("high-performing teams") tak, abychom respektovali odlišný multigenerační a multikulturní přístup? Jak vypadá úspěšný nákupní tým budoucnosti?

Jak přesvědčit obchodníka, aby prodal zrovna vám

Martina Řezáčová, nákupčí, Tierra Verde

Do jaké míry určuje produkt a firemní kultura vztahy s dodavateli? Jak postavit obchodní vztahy na firemních pilířích laskavé komunikace? Díky čemu jsme odvrátili hrozbu omezení výroby pro nedostatek výrobního materiálu – absurdní příběh z absurdní doby.

Jak vyjednávají profesionální byznys vyjednavači

Viktor Kostický, vyjednavač a konzultant obchodu
Karel Otýs, vyjednavač a konzultant nákupu

Toho se ještě na žádné konferenci nikdo neodvážil: reálné vyjednávání skutečného případu, který byl vybrán z námětů účastníků konference.
Dva profesionální byznys vyjednavači Viktor Kostický za stranu prodeje a Karel Otýs za nákup budou vyjednávat tak jako vždy naplno, ale tentokrát přímo na pódiu a následně společně s účastníky vyjednávání rozeberou. Skutečný případ, skuteční vyjednavači, jde o hodně, jako vždy při vyjednávání nákupčích s obchodníky.

13:15 - 14:15

Pracovní oběd

14:15 - 15:45

BLOK C: Panelová diskuse

Moderuje
Patricia Jakešová, retail konzultant a lektor

Richard Hafič, ředitel procurementu, ČSOB

Pavel Hořejší, Country Procurement Manager, Wienerberger

Petr Kulovaný, ředitel nákupu, Kofola Československo

Patrik Paroulek, Head of Supply Chain, AVL Moravia

Dominik Prokeš, Procurement Manager, Heineken Česká republika

Klára Válková, Purchase Manager, BIKE FUN International

15:45 - 17:00

Koktejl